מתי הכי מומלץ לרכוש מניה? האם כל אחד יכול להפוך למבין במסחר? ואיך מניית טסלה קשורה לכל זה? שמילי קורמן, מנכ"ל בית הספר החרדי ללימודי שוק ההון ומי שהפך למאסטר בתחומו, משתף על שיטת BSL למסחר זהיר וחכם בשוק ההון, על "הקהילה" שנוצרה סביב המודל שלו ועל הדרך בה אתם יכולים לשבת "לכמה שעות במחשב ביום" ולהרוויח הכנסה חודשית מכובדת • אל תחמיצו

בבואי לשוחח עם שמילי קורמן, היה בי מעט חשש. עולם ההשקעות כולל מושגים רבים, חלקם מורכבים ומסובכים להבנה, שלא תמיד קל לגשת לשיחה עליהם. אולם כבר מתחילת השיחה עם מנכ"ל בית הספר החרדי ללימודי שוק ההון, החשש התפוגג במהירות. קורמן מתגלה, מעבר להיותו מומחה בשוק ההון ובעל חשיבה אנליטית חדה, לאיש שיח אדיב וחביב, שיודע לפשט תובנות מורכבות ולהנגיש אותם לציבור הרחב. תכונה שמאפשרת לו להעביר קורסים למסחר למאות תלמידים, בצורה אפקטיבית ויעילה.

ספר לנו על קצה המזלג מהי שיטת BSL המדוברת?

"שיטת BSL היא למעשה המודל שמוביל את בית הספר החרדי ללימודי שוק ההון שהקמתי. לכל משקיע יש את הגישה שלו להשקעות וגם אני פיתחתי שיטה ייחודית שברוך ה' מוכיחה את עצמה, עם עשרות תלמידים שהולכים לאור המסלול שהתוויתי ומצליחים ליצור על ידו תשואות נאות מדי חודש".

אתה יכול לתת דוגמה?

"למשל, במודל השקעה שגרתי, כדי לדעת אם לרכוש מניה או למכור, מחשבים 'ממוצע נע' של 200 יום. אם המניה מתחת לממוצע – מוכרים. אם היא מעל הממוצע – קונים. על פי סטטיסטיקות שניתחתי, הצלחתי לבנות מודל שמתמקד בטווח זמן קצר יותר להערכת מגמות בשוק. כך אנו לומדים לתפוס שינויים מידיים בשוק ולהגיב לתנועות מחירים בזריזות רבה יותר".

קורמן חושף עוד טפח משיטת המסחר שלו "כמו כן, רבים רוכשים מניות שנמצאות בנסיקה, אבל לרוב עושים זאת אחרי העלייה הגדולה, וכך מפספסים 60 או 70 אחוז מהרווח הפוטנציאלי. בשיטה שלי, אנחנו לומדים לזהות מניות לפני הפריצה הגדולה". ומוסיף "אני השקעתי במניה של חברת 'מודרנה' לפני מספר שנים והמניות שלהם קפצו בשמונה מאות אחוז. וגם כמובן מניות 'טסלה' זינקו באלף ומאתיים אחוז, אמנם לא הרווחתי את כל העלייה, אבל קצרתי לא מעט תשואה בגלל כניסה מוקדמת ומושכלת".

השיטה הזאת פונה דווקא למי שמחפש השקעות לטווח הקצר, או גם עבור אלו שלא מעוניינים להתעסק בזה כל היום?

"אנחנו מתמקדים בעיקר בהשקעות "סווינג", שהן בעצם השקעות לטווח של שבועות עד חודשים. ההשקעות האלו מייצרות איזון נכון בין סיכון לתגמול. הן פונות למי שמחפש תשואה נאה מחד, ומאידך רוצה למזער את המחויבות הממושכת שקיימת בהשקעות לטווח ארוך".

אם תהיתם מדוע קורמן משתמש במהלך הראיון בלשון רבים כשהוא מדבר על הליך ההשקעות, התשובה היא כי במקביל להיותו משקיע פעיל ומנהל בית ספר, קורמן גם מתחזק סביבו "קהילה" של ממש, אשר מתייעצת איתו בכל צעד ושעל בשוק ההון. כיאה לעידן הדיגיטלי, הקהילה מתגבשת בעיקר סביב קבוצת ווצאפ משותפת ומפגשי וובינרים מקוונים המתקיימים מעת לעת. "הרבה פעמים אנחנו נכנסים יחד לאיזו השקעה, או יוצאים יחד. הקבוצה מאוד ערה ואנחנו לומדים ומחכימים מאוד אחד מהשני".

לפרטים נוספים השאירו פרטים

מה אתה עונה למי ששואל אותך "למה לא להשקיע בנדל"ן"?

"השקעה בנדל"ן היא כמובן אופציה טובה ומניבה, אבל לא תמיד יש לאנשים מספיק הון אישי כדי להיכנס לתוך המגרש הזה. במובן הזה שוק ההון הוא הרבה יותר נגיש ומאפשר יותר אופציות. שנית, בשוק ההון אפשר פשוט להרוויח הרבה יותר כסף, במידה ולומדים אותו נכון. עם כלים נכונים, אפשר להגיע לאחוזי רווח גבוהים בתקופה יחסית קצרה. כמו כן צריך לקחת בחשבון את המאמץ הרב והטרחה הכרוכה בניהול נכס נדל"ן. בשוק ההון אתה יכול לשבת כמה שעות בשבוע על המחשב, לבצע מספר פעולות ולהכניס כך לא מעט כסף".

נשמע כמו משחק מחשב?

"בהחלט", הוא צוחק. "אני באופן אישי מאוד מחבב את התחום, והשהות מול המסך עם הגרפים היא גם חוויה מהנה עבורי, מעבר ל "ביזנס" שבזה. למעשה כמעט כל אחד שנכנס לתחום הזה, מתחבר אליו ונהנה ממנו בסופו של דבר".

 

להצטרפות לקהילה וקבלת מיני קורס חינמי למסחר חכם בשוק ההון >

לפרטים נוספים השאירו פרטים

אולי יעניין אותך גם:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

התחדשנו בעמוד פייסבוק

מעוניין לפרסם בסמארט-מגזין?

שלח לנו פרטים ונחזור אליך בשמחה!

מתבישים לחייך?

אתם חייבים לקרוא
את זה!

מתביישים לחייך?
אתם חייבים לקרוא את זה!

רגע לפני שאתם עוזבים,

רצינו לעניין אותך ב-3 הכתבות החמות באתר

הרשמו עכשיו ל'סמארט מגזין' לקבלת החדשות החמות ישירות למייל