1. ירידה בהנאה – אם נהגתם לצאת עם חברים, לאכול במסעדות או לעשות פעולות שונות באופן קבוע ופתאום אתם מרגישים ירידה ברצון הזה. אתם נותנים הרבה תירוצים כמו חוסר זמן או לחץ בעבודה, או תירוצים אחרים, אך בפנים אתם מרגישים פשוט חוסר הנאה לעשות את אותן פעילות.

2. שינוי במשקל – השמנה פתאום או להפך, ירידה במשקל, הם סימנים של הפרעות אכילה בגלל שינויים במצב רוח. כל אחד חווה את השינויים במשקל באופן אחר, עליה או ירידה.

3. שינוי בהרגלי שינה – כמו בתזונה, גם בשינה אנשים יחוו את הדיכאון הקל בצורה שונה, או בפיתוח נדודי שינה, או שדווקא יתחילו לישון הרבה יותר. עייפות היא תסמין עליו מדווחים רוב האנשים שסובלים מדיכאון קל.

הכתבה פורסמה לראשונה במהדורת 'בחזית הבריאות' במייל. להרשמה:

4. חוסר ריכוז – אנשים שמפתחים דיכאון קל, חשים חוסר מנוחה ואי שקט שפוגעים בהם בבית ובעבודה.

5. חוסר החלטיות – אנשים שסובלים מדיכאון קל לא שלמים עם בחירות משמעותיות שלהם בחיים והם מטילים ספק או חרטה באופן קבוע ובולט, בהחלטות שלהם.

6. ביקורת רבה – אנשים אלו מדברים על עצמם בזלזול מופגן, או מבקרים את עצמם, פנימית או חיצונית, ומחפשים הערכה שלילית מאחרים, כדי לחזק את מה שחלש בתוכם.

7. התפרצויות זעם – אם הייתם רגועים יותר ופתאום דברים מעצבנים אתכם, או מוציאים אתכם משלוותכם, שימו לב שזה שינוי שאמור להדליק נורה אדומה.

באופן כללי כדאי תמיד לעקוב אחר מצב הרוח, לבדוק שאנחנו נמצאים בסביבה שאוהבים, ולהקפיד על פעילות גופנית שנמצאה על פי מחקרים, יעילה נגד מצבי רוח רעים.

הכתבה פורסמה לראשונה במהדורת 'בחזית הבריאות' במייל. להרשמה:

אולי יעניין אותך גם:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

התחדשנו בעמוד פייסבוק

מעוניין לפרסם בסמארט-מגזין?

שלח לנו פרטים ונחזור אליך בשמחה!

מתבישים לחייך?

אתם חייבים לקרוא
את זה!

מתביישים לחייך?
אתם חייבים לקרוא את זה!

רגע לפני שאתם עוזבים,

רצינו לעניין אותך ב-3 הכתבות החמות באתר

הרשמו עכשיו ל'סמארט מגזין' לקבלת החדשות החמות ישירות למייל