בזמן שתקראו את השורות הבאות, כ־15% מהאנשים בעולם יתלוננו על כאבי גב תחתון ברמות שונות. למעשה, כ־80% מהאנשים יחוו אירוע משמעותי של כאב גב תחתון במהלך חייהם, ובאופן כללי, כ- 60% מהישראלים סובלים באופן קבוע מכאבי גב תחתון. ומדוע דווקא הוא? כי הגב התחתון תומך ברוב משקל הגוף שלנו, ועל כך הוא משלם את המחיר.

 

חברת עמינח, הוותיקה והמקצועית ביותר בתחום עולמות השינה, הביאה פיתוח ייחודי עליו עמלה בעקבות שנים של ניסיון ודרישה אחר הפתרון המושלם שיעזור לאנשים לקום בבוקר כחדשים, ללא סבל מיותר וללא כאבים. הפיתוח הייחודי הוא 'המרכז הבריאותי' שנועד למנוע את שקיעת המזרון בחלקו המרכזי ולספק תמיכה מלאה בזמן השינה. המרכז הבריאותי הוא מערכת חיזוקים מיוחדת בשליש המרכזי של המזרן, במקום בו מתרכז מירב משקל הגוף. המונעת את “תופעת הערסל” – שקיעת המזרן בחלקו המרכזי, העלולה לגרום לפגיעה מתמשכת בעמוד השדרה וביציבה. התמיכה מורכבת מנחשולי פלדה התומכים ו״דוחפים מעלה״ את הגב ומעניקים לשרירי עמוד השדרה והצוואר, מנוחה מרבית. בלי המרכז הבריאותי, על שרירי הגב לעבוד כפליים קשה על מנת לשמור את עמוד השדרה ישר כשהגוף נח.

 

מחקרים רבים מצביעים על קשר הדוק בין יציבה של הגוף למצב הבריאותי. לחצים מתמשכים ולא מאוזנים על מערכת השלד והשרירים – יגרמו לשחיקה מוגברת בין מפרקי החוליות בחגורת הכתפיים ובמפרקי האגן. לפי מחקרים, יותר מחצי מהאוכלוסייה מקדישים לפחות 1/3 מחייהם לשינה, כאשר כ- 50% ממשקל גופם מתרכזים בשליש המרכזי של  הגוף. שכיבה על מזרן ללא תמיכה מיוחדת נוספת באזור זה תגרום לתופעת הערסל, הגורמת ללחץ לא מאוזן, חוסר איזון שרירים ואף ללחץ על שורשי העצבים היוצאים מבין חוליות עמוד השדרה. כל זה עלול לגרום לכאבי גב, צוואר וראש, חוסר מנוחה ולבסוף פגיעה בעמוד השדרה. מומלץ לישון על מזרן שאינו רך מידי, ועם תמיכה בשליש המרכזי המונעת את “תופעת הערסל”. תמיכה שווה בכל חלקי הגוף תשמור על  עמוד השדרה בתנוחתו הטבעית ותמנע לחץ עודף על החוליות.

 

לישון טוב – לחיות טוב עם מזרוני עמינח

לפרטים נוספים השאירו פרטים

לפרטים נוספים השאירו פרטים

אולי יעניין אותך גם:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

התחדשנו בעמוד פייסבוק

מעוניין לפרסם בסמארט-מגזין?

שלח לנו פרטים ונחזור אליך בשמחה!

מתבישים לחייך?

אתם חייבים לקרוא
את זה!

מתביישים לחייך?
אתם חייבים לקרוא את זה!

רגע לפני שאתם עוזבים,

רצינו לעניין אותך ב-3 הכתבות החמות באתר

הרשמו עכשיו ל'סמארט מגזין' לקבלת החדשות החמות ישירות למייל