גבולות המוח האנושי | צילום: pixabay

אומרים שבני האדם מנצלים אחוזים נמוכים מהאפשרויות האמיתיות של המוח האנושי. מדענים מדגישים כי מי שרוצה לשמור על רמת קוגניטיביות גבוהה בגיל מבוגר, שיתאמן כבר בגיל צעיר. שגרה, כך מסתבר, עלולה להוציא את המוח לחופשה אפורה. אז מה עושים? מאתגרים.

קבלו ששה תרגילים שאולי יצחיקו אתכם, אבל הם ממש טובים לשיפור תפקוד המוח.

  1. בוקר? שנו קצת את ההרגלים הקבועים – סריקות מוח מראות שכאשר פעולות הופכות לקבועות, הן מורידות משמעותית את הפעילות המוחית בקליפת המוח. לכן כדאי מדי פעם לשנות את השגרה הקבועה, כמו למשל לשנות את מסלול ההליכה לעבודה, או להחליף סדר פעולות אחרות שאתם עושים בבוקר.
  2. מצחצחים שיניים? החליפו ליד החלשה שלכם – לפי מחקרים, פעולה כמו צחצוח שיניים שנראית לכם בנאלית, יכולה להיות אמצעי מעולה לפיתוח המוח, כשמצחצחים עם היד החלשה יותר, שאינה רגילה לעשות את הפעולה.
  3. דברו יותר – אומרים לכם להפסיק לחפור? אל תשמעו להם. מחקרים מדעיים הוכיחו שאנשים שמדברים מעט עם אחרים במהלך היום, נמצאים בסיכון מוגבר לירידה בתכונות קוגניטיביות וקשיים נוספים כמו חוסר גמישות מחשבתית, ואפילו חרדה ודיכאון. אז אם אתם מאלו שמפתחים שיחה עם כל מי שעובר לידכם, אתם לגמרי בכיוון הנכון.
  4. קריאה בקול ולא רק בלב – אם אתם מקריאים למישהו ספר או מאמר, או מאזינים למישהו מקריא, אתם מפתחים אזורים במוח שאינכם מפתחים כשאתם קוראים ספר 'בלב'. לכן מומלץ לקרוא ולהקריא גם בפה.
  5. כסף קטן זה לא משחק ילדים? זה משחק מבוגרים – למוח קל להסתמך על חוש הראיה והוא מתרגל ומתנוון. רוצים לפתח אותו? קחו מטבעות כסף ושימו בקופסה. שלפו מטבע בלי להביט בה, ונסו על בסיס מישוש, לגלות מהו המטבע.
  6. מהפכה זה כאן – יש לכם שולחן עבודה עם חפצים קבועים עליו? נסו יום אחד להפוך את החפצים והביטו בהם מדי פעם. כך תפתחו את המוח הימני. מדוע? כאשר מסתכלים על חפצים בצורה הרגילה שלהם, המוח השמאלי מנתח ומבין אותם כרגיל. וכאשר הופכים אותם, משהו לא נראה למוח תקין ואז המוח הימני נאלץ להיכנס לפעולה ומנסה לפרש את התמונה.

הכתבה פורסמה במהדורת 'בחזית' במייל. להרשמה:

אולי יעניין אותך גם:

הכתבה פורסמה במהדורת 'בחזית' במייל. להרשמה:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

התחדשנו בעמוד פייסבוק

"אנא בכח": ראש העיר בדואט עם פרחי הרא"ם

LIVE: תפילה היסטורית להנצל מהקורונה

נגיף הקורונה: הקב"ה ציווה ונשמרתם

מה חיפש האורח הסיני בביתו של החפץ חיים?

כשהגאון מוילנא סירב לחשוף את שם הגנב

חדשות הנופש הכשר: לוס אנג'לס

סנונית ראשונה מתוך האלבום 'The Best'

"יש מי שמחכה"! משה פלד וישי לפידות בדואט

מתוך "טביעת אצבע": בני פרידמן שר "כי יעקב"

אלבום ללא שם: ענקי הזמר השאירו "טביעת אצבע"

"היי זה הזמן": שלומי גרטנר בלהיט קייצי תוסס במיוחד

מעוניין לפרסם בסמארט-מגזין?

שלח לנו פרטים ונחזור אליך בשמחה!

תחזית מזג האוויר

רגע לפני שאתה עוזב,

רצינו לעניין אותך ב-3 הכתבות החמות באתר

הרשם עכשיו ל'בחזית' לקבלת החדשות החמות ישירות למייל