בשורה לחולי פיברומיאלגיה (דאבת השרירים): הביטוח לאומי החל לקדם הכרה במחלה • מומחים ממליצים לחולים במחלה להתחיל בתהליך איסוף חומרים להגשת בקשה לקצבת נכות

הביטוח הלאומי הכריז לאחרונה הכרזה משמעותית מאוד עבור חולי הפיברומיאלגיה (דאבת השרירים). על פי ההכרזה בכוונת המוסד להוסיף את המחלה לספר הליקויים של המוסד לביטוח לאומי. ספר הליקויים הוא הספר הקובע איזו מחלה מאפשרת ללוקה בה להגיש תביעה לקצבת נכות.

מומחי 'שלכם' זכויות רפואיות מציינים, כי עד היום הביטוח לאומי סירב להכיר במחלה, חולה שביקש לקבל הכרה בגין מצבו נזקק להוכיח נזקים נוספים או מחלות נוספות שנגרמו לו על מנת לקבל את הקצבה.

הכרה בפיברומיאלגיה תוכל לשמש את הלוקים בתסמונת לקבלת קצבאות בסכומים של עד אלפי שקלים בחודש, אם יימצאו זכאים לכך — לרבות קצבת נכות כללית והכרה בזכויות נוספות שישנם לחולים במחלה.

חושבים שאתם או קרובי משפחתכם זכאים לקצבה? לחצו כאן >>>

הודעת הביטוח לאומי היא חלק ממאבק ארוך שמנהלת עמותת אס"ף, הפועלת למען חולי הפיברומיאלגיה והתשישות הכרונית בישראל. להכרה במחלה כזכאות לקבלת קצבה בביטוח לאומי.

המשמעות המילולית של פיברומיאלגיה היא כאב ברקמת החיבור ובשרירים, ושם המחלה בעברית הוא דאבת השרירים. מדובר בכאב כרוני מפושט וברגישות עזה על פני מקומות רבים בגוף בצירוף עייפות.

התסמונת פוגעת קשות ברמת התפקוד המקצועי, החברתי והמשפחתי של הלוקים בה. בתסמונת מטפלים בדרך כלל ריאומטולוגים, אף שבניגוד למחלות ריאומטולוגיות אחרות, אין בפיברומיאלגיה עדות לדלקת. את המחלה יכולים לאבחן גם רופאים למחלות פנימיות ורופאי משפחה.

על פי הערכות מומחי 'כללית', סובלים מהתסמונת בין 2% ל-8% מהאוכלוסיה והמחלה נפוצה יותר בקרב נשים (פי 7 עד 9 מאשר בקרב גברים). המחלה נפוצה בגילאי 20-50, אך ישנם גם ילדים שאובחנו סובלים ממנה. לדברי רופאי ה'כללית', כ-75% מהסובלים מהמחלה מעולם לא אובחנו סובלים מהתסמונת הכרונית המתמשכת שנים רבות.

לבדיקת זכאותכם, השאירו פרטים:

בין תסמיני המחלה:

  • כאב כרוני (שנמשך יותר משלושה חודשים) ומפושט (בכל הגוף). את הכאבים חשים בכל מערכת השרירים, המפרקים והשלד, ובמיוחד בצוואר ובגב, ברגליים ובידיים.
  • אין הקלה בכאבי השרירים בעת מנוחה, והכאבים אפילו מחמירים בשעות הלילה והבוקר.
  • רגישות ניכרת ללחיצות קלות על פני נקודות רבות בגוף (הוגדרו 18 נקודות כאלה).
  • הפרעות שינה הכוללות קשיי הירדמות ויקיצות מרובות. כתוצאה מכך השינה אינה מרעננת, וישנה עייפות ניכרת במשך היום.
  • כאבי ראש וסחרחורות.
  • תסמיני חרדה ו/או דיכאון.
  • לעתים יש קשיי ריכוז וזיכרון.
  • לעתים ישנן תלונות הקשורות למערכת העיכול כמו כאבי בטן ותופעות של מעי רגיז (כאבי בטן, שלשול ועצירות לסירוגין ונפיחות בבטן). תלונה שכיחה נוספת היא הצורך להטיל שתן לעתים קרובות.

מומחי 'שלכם' ממליצים לאלו שהוכרו על ידי הרפואה כחולים במחלה או כאלה שנמצאים בהליך בירור לגבי המחלה, להתחיל את הליך בדיקת הזכאות שלהם לקראת ההכרה של הביטוח הלאומי, כך שמיד שתושלם ההכרה רשמית של הביטוח הלאומי במחלה, יוכלו החולים לקבל בפרק זמן קצר את כלל הזכויות המגיעות להם.

לבדיקת זכאותכם לחצו כאן >>>

אולי יעניין אותך גם:

לבדיקת זכאותכם, השאירו פרטים:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

התחדשנו בעמוד פייסבוק

"אנא בכח": ראש העיר בדואט עם פרחי הרא"ם

LIVE: תפילה היסטורית להנצל מהקורונה

נגיף הקורונה: הקב"ה ציווה ונשמרתם

מה חיפש האורח הסיני בביתו של החפץ חיים?

כשהגאון מוילנא סירב לחשוף את שם הגנב

חדשות הנופש הכשר: לוס אנג'לס

סנונית ראשונה מתוך האלבום 'The Best'

"יש מי שמחכה"! משה פלד וישי לפידות בדואט

מתוך "טביעת אצבע": בני פרידמן שר "כי יעקב"

אלבום ללא שם: ענקי הזמר השאירו "טביעת אצבע"

"היי זה הזמן": שלומי גרטנר בלהיט קייצי תוסס במיוחד

מעוניין לפרסם בסמארט-מגזין?

שלח לנו פרטים ונחזור אליך בשמחה!

תחזית מזג האוויר

רגע לפני שאתה עוזב,

רצינו לעניין אותך ב-3 הכתבות החמות באתר

הרשם עכשיו ל'בחזית' לקבלת החדשות החמות ישירות למייל