מיתוס 1: מסכות מגנות מפני הנגיף

השימוש במסכות למניעת זיהומים שכיח במדינות רבות בעולם, אך לא הוכח כמונע הדבקה באופן מלא. יש לכך כמה סיבות – העובדה שגם ריריות העיניים יכולות להוות מסלול הדבקה לגוף, וגם משום שרבים מהנגיפים הללו עוברים באמצעות מגע בין יד מזוהמת לפה. יחד עם זאת, ישנן עדויות המציעות כי המסכות יכולות לעזור במניעת העברות יד לפה משום שהן מכסות פיזית את הפה. מחקר משנת 2016 מצא שאנשים נוגעים בממוצע בפניהם כ-23 פעמים בשעה. אגב, עבור אנשים שחולים בקורונה השימוש במסכה כן חשוב, כדי להפחית את סיכויי ההפצה שלו לאחרים.

מיתוס 2: מסוכן להזמין או לקנות מוצרים שנשלחים מסין

למרות שהקורונה איתנו כבר לא מעט זמן, חוקרים עדיין בוחנים את הנגיף החדש כדי ללמוד יותר על האופן בו הוא מדביק אנשים. מרבית הנגיפים, כמו הקורונה, לא נשארים בחיים על משטחים למשך זמן ממושך, ולכן לא סביר שתחלו ב COVID-19 מחבילה שהייתה בתנועה במשך ימים או שבועות. המחלה מועברת על ידי טיפות נזלת או שיעול של אדם נגוע.

מיתוס 3: חומרי חיטוי על בסיס אלכוהול יגנו עליכם מפני הקורונה

מחקרים רבים הוכיחו בעבר כי הדרך הטובה ביותר לנקות ידיים היא מים וסבון, משום שג'ל חיטוי אמנם הורג חיידקים, אך לא מסלק לכלוך, שאריות או חומר אורגני. בכל מקרה, חשוב להקפיד לא לגעת עם הידיים בעיניים או בפה עד שלא תהיו בטוחים שניקיתם אותם היטב, מכיוון שגם ריריות העיניים יכולות להוות מסלול הדבקה לגוף, וגם משום שרבים מהנגיפים עוברים באמצעות מגע בין יד מזוהמת לפה.

הכתבה פורסמה לראשונה במהדורת 'בחזית לאישה' במייל. להרשמה:

מיתוס 4: ילדים לא נדבקים בנגיף הקורונה

לצערנו, ילדים בהחלט יכולים להדבק בנגיף ה-COVID-19, אם כי נתונים סטטיסטיים מוקדמים טוענים כי יתכן שהם נוטים פחות להדבק מאשר מבוגרים. עד כה, ילדים צעירים מהווים פחות מאחוז אחד ממקרי המחלה שאושרו בסין, ולא דווח על ילדים מתחת לגיל תשע שמתו ממנה.

מדוע ילדים לא חולים או מתים מהנגיף שכבר הרג יותר מ-3,000 אנשים ברחבי העולם? מוקדם מדי לומר, אך מומחים חושדים שזני הווירוס השונים של הקורונה מוכרים יותר למערכת החיסון שלהם, וזה עשוי להקנות להם הגנה מסוימת מפני הנגיף הספציפי COVID-19. חשוב לציין כי שיעור ההידבקויות הנמוך בקרב ילדים אומר גם שהם "סוכנים ערמומיים" של המחלה, שמפיצים אותה הלאה למבוגרים סביבם. איך זה עובד? ילדים שנדבקים בנגיף החדש לרוב לא מפתחים תסמינים (או מפתחים ממש מעט מהם) וכך הם נוטים פחות להיבדק ומאובחנים פחות. במצב כזה, הם לא מבודדים ולמעשה מפיצים הלאה את הנגיף, למבוגרים שפגיעים אליו יותר. כלומר – הם כן נדבקים במחלה, אבל לא חולים בה.

מיתוס 5: ויטמין C מגן על הגוף מהידבקות בקורונה

אנשים רבים מאמינים כי מינון גבוה יותר של תוספי ויטמין C יעזרו למנוע הידבקות של הנגיף, ממש כמו שנטען לגבי התקררות בחורף. עם זאת, אין כיום שום הוכחה מוצקה לכך שוויטמין C יכול לסייע במאבק נגד הנגיף הקטלני. בכל אופן, בימים אלה נערך מחקר על ידי מדענים מסין לבדיקת השפעות ויטמין C על התפרצות נגיף הקורונה. יצוין כי נטילת ויטמין C מסייעת לחיזוק המערכת החיסונית ומומלצת ללא קשר לנגיף.

אולי יעניין אותך גם:

הכתבה פורסמה לראשונה במהדורת 'בחזית לאישה' במייל. להרשמה:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

התחדשנו בעמוד פייסבוק

"אנא בכח": ראש העיר בדואט עם פרחי הרא"ם

LIVE: תפילה היסטורית להנצל מהקורונה

נגיף הקורונה: הקב"ה ציווה ונשמרתם

מה חיפש האורח הסיני בביתו של החפץ חיים?

כשהגאון מוילנא סירב לחשוף את שם הגנב

חדשות הנופש הכשר: לוס אנג'לס

סנונית ראשונה מתוך האלבום 'The Best'

"יש מי שמחכה"! משה פלד וישי לפידות בדואט

מתוך "טביעת אצבע": בני פרידמן שר "כי יעקב"

אלבום ללא שם: ענקי הזמר השאירו "טביעת אצבע"

"היי זה הזמן": שלומי גרטנר בלהיט קייצי תוסס במיוחד

מעוניין לפרסם בסמארט-מגזין?

שלח לנו פרטים ונחזור אליך בשמחה!

תחזית מזג האוויר

רגע לפני שאתה עוזב,

רצינו לעניין אותך ב-3 הכתבות החמות באתר

הרשם עכשיו ל'בחזית' לקבלת החדשות החמות ישירות למייל