אזור התעשייה של מישור אדומים הולך וממצב את עצמו כאיזור המסחרי החדש של ירושלים. במרחק נסיעה של 20-15 דקות מהעיר, הולך ומוקם איזור קניות רב גוני שצפוי לשרת יותר ממיליון לקוחות תושבי ירושלים והסביבה.

גולת הכותרת של מתחם הקניות החדש של ירושלים היא ללא ספק מתחם דיזיין סיטי. המתחם, שיוקם בהשקעה של כ־450 מיליון שקלים, יתפרס על שטח של כ־90 אלף מ"ר, עם 2,000 מקומות חניה במפלס אחד. שלל רשתות של מוצרי עיצוב הבית, שחלקן נמצאות כבר בישראל וחלקן יפתחו חנות במתחם לראשונה, יצטרפו ל-200 החנויות בדיזיין סיטי, הפונה לכוח קנייה אדיר של מיליון תושבי המטרופלין בירושלים. המתחם יספק כ־2,500 מקומות תעסוקה, וישרת את תושבי כל מטרופולין ירושלים. המתחם כולו יהיה סגור בשבת וכל המסעדות שבו יהיו כשרות 

בנוסף, "רשת יוחננוף" השקיעה כ-20 מיליון שקל ברכישת קרקע בת 20 דונם במקום עליה יוקם מגה-סופרמרקט בשטח של כשבעה דונם. על פי אומדנים ראשוניים מעריכים ביוחננוף כי ההשקעה בהקמת הסופר החדש תסתכם בכ-15 עד 20 מיליון שקלים, זאת בהתאם לשיקולי כדאיות כלכלית שתשקול בהמשך, כאשר ייתכן שהחברה תבנה במקום גם שטחי מסחר נוספים למטרות השכרה.

הכתבה פורסמה לראשונה במהדורת 'בחזית הכלכלית' במייל. להרשמה:

בסמוך למתחם דיזיין סיטי יוקם לונה פארק ענק, "לונה KAAS", בהשקעה של למעלה מ-150 מיליון שקל. ה"לונה KASS" שיבנה על שטח של 15 אלף מטר בגובה של כ- 10 קומות עם אטרקציות שלראשונה נראו בישראל ויכיל למעלה מ- 30 מתקנים. הלונה קס צפוי למשוך לאזור מאות אלפי ילדים והוריהם.

התנופה שעוברת על מישור אדומים לא נעצרת בדיזיין סיטי. בסמוך לו עתיד לקום קומפלקס ענק נוסף, הכוללת אולמות וגני אירועים. שני אולמות אירועים ושני גני אירועים בנוף פתוח המשקיף למדבר, על פני שטח של 800 מ"ר, שיוכלו לארח עד כ־2,000 איש ויעסיקו כ־200 עובדים. 

בעיריית מעלה אדומים, שמתחם דיזיין סיטי יקום בשטחה, רואים בתנופת הבנייה באזור עוגן משמעותי בפיתוח העיר. לדברי ראש העיר, בני כשריאל, "כדי למצב את מעלה אדומים כעיר עצמאית, כלכלית ובעלת איכות חיים גבוהה, כזו המעניקה מקורות תעסוקה ומסחר, אנו מקדמים פרויקטים חסרי תקדים בפארק אדומים, ובהם מיזם הדגל דיזיין סיטי.

"אנו גאים על כך שאזור התעשייה מתחזק ומתפתח באופן חסר תקדים, וצופים כי הוא יהפוך לאחד ממוקדי תרבות הפנאי החדשים של מטרופולין ירושלים, ויספק לתושבי העיר מענה רחב וראוי של מקורות תעסוקה".

גם במשרד הכלכלה זיהו זה מכבר את הפוטנציאל הטמון באזור מישור אדומים והעמיד תקציב בגובה 3 מיליון שקל לשדרוג התשתיות במקום.

בנוסף, השר ישראל כץ אישר באחרונה תקציב ענק בסך של מיליארד שקל עבור הקמת מחלף בצומת הגבעה הצרפתית, אשר ייתן, כך מקווה, פתרון הולם להיקף התנועה העתידי שתזרום לכיוון מתחם העסקים החדש במישור אדומים.

אולי יעניין אותך גם:

הכתבה פורסמה לראשונה במהדורת 'בחזית הכלכלית' במייל. להרשמה:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

התחדשנו בעמוד פייסבוק

"אנא בכח": ראש העיר בדואט עם פרחי הרא"ם

LIVE: תפילה היסטורית להנצל מהקורונה

נגיף הקורונה: הקב"ה ציווה ונשמרתם

מה חיפש האורח הסיני בביתו של החפץ חיים?

כשהגאון מוילנא סירב לחשוף את שם הגנב

חדשות הנופש הכשר: לוס אנג'לס

סנונית ראשונה מתוך האלבום 'The Best'

"יש מי שמחכה"! משה פלד וישי לפידות בדואט

מתוך "טביעת אצבע": בני פרידמן שר "כי יעקב"

אלבום ללא שם: ענקי הזמר השאירו "טביעת אצבע"

"היי זה הזמן": שלומי גרטנר בלהיט קייצי תוסס במיוחד

מעוניין לפרסם בסמארט-מגזין?

שלח לנו פרטים ונחזור אליך בשמחה!

תחזית מזג האוויר

רגע לפני שאתה עוזב,

רצינו לעניין אותך ב-3 הכתבות החמות באתר

הרשם עכשיו ל'בחזית' לקבלת החדשות החמות ישירות למייל