אחד המצרכים המבוקשים ביותר, הפך להיות האלכוג'ל. מחקרים מראים כי שימוש נכון במוצר, עשוי למנוע הדבקה בנגיפים נשימתיים רבים. האלכוהול פועל על ידי השמדת הממברנה החיצונית המגנה של הנגיף וגורם לכל חלקיק להתפרק מיד. הפרופסור מארק ווילקוקס, מיקרוביולוג מבית החולים הלימודי של לידס, טוען כי חומר חיטוי יעיל חייב להכיל לפחות 70 אחוזי אלכוהול.

מחקר שנערך בשנת 2014 על ידי מדענים מאוניברסיטת אריזונה בארה"ב, בדק כיצד מתפשטים נגיפים בבית כאשר בני משפחה משתמשים באופן קבוע בג'ל על בסיס אלכוהול, וכן שוטפים ידיים פעמים תכופות.

במחקר השתתפו שבע משפחות כשלכל אחת לפחות שני ילדים. על אחד המבוגרים בכל בית, פיזרו על הידיים נוזל המכיל נגיפים וחיידקים זיהומיים. לאחר 8 שעות, המדענים מצאו סימני זיהום על ידיו של כל אחד מבני הבית, כמו גם על משטחים המשמשים לעתים קרובות ברחבי הבית. במילים אחרות, הנגיף השתולל לו.

הכתבה פורסמה לראשונה במהדורת 'בחזית הבריאות' במייל. להרשמה:

בשלב הבא הציבו בקבוקי אלכוג'ל בכל רחבי הבית והמליצו למתנדבים להשתמש בהם עד שלוש פעמים ביום. התוצאות חשפו כי השימוש הפחית את רמת הזיהום הנגיפי על הידיים והמשטחים בכ-99 אחוזים.

ניסויים אחרים שנעשו על ידי אותם חוקרים מצאו כי התפשטות הנגיפים במקום העבודה ירדה ב-84 אחוזים כשעובדים התבקשו להשתמש באלכוג'ל לאורך היום. "התחלתי להשתמש באלכוג'ל לעיתים קרובות יותר אם אני מסתובב בעבודה או נוסע", אומר פרופסור ווילקוקס.

לדברי פרופסור ווילקוקס, כמו בשטיפת ידיים – יש לשפשף את הידיים היטב כדי שהג'ל יימרח על כל חלקי היד, כולל גב כף היד, בין האצבעות ופרק כף היד. "אני רואה אנשים שקוראים לעצמם מומחים שמדגימים כיצד יש לשים אלכוג'ל בזמן שהם עונדים שעון. אי אפשר למרוח אלכוג'ל כראוי אם יש לכם שעון על היד – כי חשוב גם לעבור על פרק כף היד, באזור בו נמצא השעון. הסיבה לכך היא שכל חלק ביד שיכול להימצא במגע עם הפנים עלול להעביר נגיפים אל הפה, האף או העיניים – נקודות הכניסה העיקריות של נגיף הקורונה".

אולי יעניין אותך גם:

הכתבה פורסמה לראשונה במהדורת 'בחזית הבריאות' במייל. להרשמה:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

התחדשנו בעמוד פייסבוק

"אנא בכח": ראש העיר בדואט עם פרחי הרא"ם

LIVE: תפילה היסטורית להנצל מהקורונה

נגיף הקורונה: הקב"ה ציווה ונשמרתם

מה חיפש האורח הסיני בביתו של החפץ חיים?

כשהגאון מוילנא סירב לחשוף את שם הגנב

חדשות הנופש הכשר: לוס אנג'לס

סנונית ראשונה מתוך האלבום 'The Best'

"יש מי שמחכה"! משה פלד וישי לפידות בדואט

מתוך "טביעת אצבע": בני פרידמן שר "כי יעקב"

אלבום ללא שם: ענקי הזמר השאירו "טביעת אצבע"

"היי זה הזמן": שלומי גרטנר בלהיט קייצי תוסס במיוחד

מעוניין לפרסם בסמארט-מגזין?

שלח לנו פרטים ונחזור אליך בשמחה!

תחזית מזג האוויר

רגע לפני שאתה עוזב,

רצינו לעניין אותך ב-3 הכתבות החמות באתר

הרשם עכשיו ל'בחזית' לקבלת החדשות החמות ישירות למייל