נער כבן 16 כמעט איבד את ראייתו והיה במצב מסכן חיים בגלל דימום באף. במהלך השנה האחרונה סבל הנער מתופעה שנחשבת שכיחה. מכיוון שהתלונן על כאבי ראש והפרעה בראייה, הוא נבדק מספר פעמים על ידי רופא אך ללא ממצאים מיוחדים.

לאחר תקופה של שנה בה סבל, נשלח הנער לבית חולים. הוא הגיע לשערי צדק ושם, לאחר הדמיה, התברר שיש לו באף גידול ענק בגודל של 7 ס"מ. הגידול מילא את חלל האף והסינוסים עד סמוך ללסת התחתונה. הגידול לחץ על העין ואף על המוח.

"מדובר בגידול נדיר בשם JUVENILE ANGIOFOBROMA שמופיע בעיקר בקרב בני נוער ומורכב מסבך של כלי דם", הסביר ד"ר יעקב אמסלם, מנהל יחידת צנתורי מוח בשערי צדק שטיפל בנער, "הוא מהווה 0.05% מכלל הגידולים ושכיחותו בקרב האוכלוסייה היא אחד לכל 150 אלף איש".

הכתבה פורסמה לראשונה במהדורת 'בחזית הבריאות' במייל. להרשמה:

מדובר בגידול שדורש ניתוח מורכב המבוצע דרך פתחי הנחיריים בגישה אנדוסקופית, ללא חתכים חיצוניים בפנים או בראש. אולם בשל גודלו של הגידול והעובדה כי הוא מלא בכלי דם, ניתוח רגיל היה מסכן את חייו בשל החשש מאיבוד דם רב . צוות בית החולים הוצרך למצוא פתרון יצירתי והוחלט על ניתוח של מספר שלבים.

ראשית הוא עבר צנתור ראש מורכב שבוצע על ידי ד"ר אמסלם, במהלכו אותרו כלי הדם שמספקים דם לגידול ובעזרת דבק ביולוגי התבצעה אטימה של כלי הדם. לאחר איטום וניתוק הגידול ממערכת הדם, ביצעו מומחה האף אוזן גרון ד"ר אורי פלג, יחד עם הנוירוכירורג ד"ר ליאור גונן את הניתוח המורכב להוצאת הגידול דרך פתחי האף.

"הטיפול המורכב היה מאתגר במיוחד בשל גודלו של הגידול", מוסיף ד"ר פלג, "מדובר בגידול שנדיר לגלותו ולנתחו בממדים ענקיים כפי שקרה במקרה זה. המורכבות היא לא רק בהיותו בנוי מסבך של כלי דם, אלא גם עקב סמיכותו לאיברים החיוניים, כמו העיניים והמוח. הצנתור המקדים איפשר את ביצוע הניתוח בצורה בטוחה ועם דימום מועט יחסית".

אולי יעניין אותך גם:

הכתבה פורסמה לראשונה במהדורת 'בחזית הבריאות' במייל. להרשמה:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

התחדשנו בעמוד פייסבוק

פודי'ז! תוספת ירק צבעונית וקופצנית

פיגוע דריסה: 14 חיילים נפצעו, מתוכם 1 קשה

פודי'ז! שיפודי חזה עוף / הודו בתנור / גריל

פודי'ז! פרק 13 – צ'ילי מתוק ביתי ובריא

פודי'ז! מרק דאבל אפונה ובטטות צלויות

כך תרוויחו עוד הכנסה מכניסת אמזון לארץ

מעוניין לפרסם בסמארט-מגזין?

שלח לנו פרטים ונחזור אליך בשמחה!

תחזית מזג האוויר

רגע לפני שאתה עוזב,

רצינו לעניין אותך ב-3 הכתבות החמות באתר

הרשם עכשיו ל'בחזית' לקבלת החדשות החמות ישירות למייל