רבים יוכלו להעיד ולספר כי תפקידם המקצועי ושגרת החיים מלמדת אותם מוסר השכל ועריכת דין הוא בוודאי מקצוע הנמנה על אחד מהם • האנשים, המקרים ותחושת השליחות הכבדה במלחמה היומיומית, בפרט כשמדובר בליווי ובטיפול בהורינו וביקרים לנו

עורך דין

מנחם, קשיש בן 85 צלול בדעתו אך סיעודי בהתנהלותו השוטפת ובקיום ביצוע משימות בסיסיות במהלך חיי היום יום. כל שאיפתו ורצונו הייתה לסיים את חייו בכבוד ושביכולתו יהיה לשלם את שכרה של המטפלת הצמודה לה הוא נזקק. ברגע האמת חברת הביטוח הפנתה לו גב והתנערה מאחריות. מנחם שדאג לשלם דמי ביטוח סיעודי מידי חודש במשך עשרות שנים בכדי שבערוב ימיו יחיה בשקט נפשי, בעוגן ביטוחי ובהרגשת תחושת ביטחון – סורב בנחרצות. בזמן שאובחן מנחם במצב סיעודי הוא פנה לחברת הביטוח בכדי לבחון את גובה התשלום החודשי לו יהיה זכאי אך הוא הופתע לגלות כי חברת הביטוח משתמשת בהליך רפואי זעיר שעבר לפני 30 שנה בכדי לדחות את בקשתו ולשלול את זכאותו לקבלת התשלום.

במידה וחברת הביטוח מדווחת שאינך זכאי לגובה תשלום חודשי עליך לקחת חוקר פרטי ממשרד חקירות מומלץ כדי לזכות בהליך רפואי הוגן ללא שלילה מצד גורמי הביטוח. הבעיה מתחילה בכך שאינך מודע לזכויותך הבסיסיות בכל הקשור לדמי ביטוח סיעודי המגיעות לכל אזרח בישראל.

לדברי עורך דינו נתנאל רוט המתמחה בתחום הנזיקין ובניהול תביעות סיעוד בפרט: "לאחר דיון ממושך בבית המשפט המחוזי אנחנו שמחים ב"ה בתוצאה אך ממש לא בדרך,  מנחם פילל בסך הכל לסיים את חייו בכבוד, כל בקשתו הייתה כי תהיה בידו היכולת לשלם עבור המטפלת הצמודה שלו שמסייעת לו להתקלח, לאכול ולבצע שאר הפעולות הבסיסיות. בחברת הביטוח בה הוא מבוטח במשך עשרות שנים חשבו אחרת. הרי הוא לא סיפר להם כי לפני 30 שנה "היה לו צינון" מבחינתם זו כנראה סיבה מספקת לדחות לו את הביטוח הסיעודי עליו שילם במשך עשרות שנים. בדרך כלשהי ולהפתעתנו גם בית משפט השלום נכנע להם- אבל אנחנו ממש  לא. החלטנו ללכת עד הסוף עבור מנחם

לייעוץ משפטי ללא עלות בתחום הביטוח הסיעודי ורשלנות רפואית לחצו כאן:

הגשנו ערעור לבית המשפט המחוזי וכעת הורה בית המשפט לחברת הביטוח לשלם למנחם 150,000 ש"ח רטרואקטיבי וכן תשלום חודשי בסך 4,800 ₪. מקרה זה מצטרף למאות תיקים בהם אני נתקל שמוכיחים לי מעל לכל ספק התפקיד בו אני עוסק יועד לי בכדי ללמד אותי מוסר השכל ולמלאות אותי בתחושת שליחות עצומה מידי יום. חברות ביטוח שמתעמרות בקשישים ובמעוטי יכולת ואמצעים מוכיחות לי כל פעם מחדש כי מחובתנו להילחם עבור אותם אלו שאין להם פה ויכולת לנהל את מאבקם – בשביל זה אנחנו כאן!" מסיים עורך דין רוט.

אולי יעניין אותך גם:

לייעוץ משפטי ללא עלות בתחום הביטוח הסיעודי ורשלנות רפואית לחצו כאן:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

לפוסט הזה יש תגובה אחת

  1. קלרה

    הכתבה מאוד חשובה ונכונה. גם אנחנו התחלנו לבקש עזרא מביטוח. אימי היא בת 90 והמון שנים שלמה ביטוח סיודי. שלחתי בקשה לחב דיקלה-הראל ומחכה לתשובה.

כתיבת תגובה

התחדשנו בעמוד פייסבוק

"אנא בכח": ראש העיר בדואט עם פרחי הרא"ם

LIVE: תפילה היסטורית להנצל מהקורונה

נגיף הקורונה: הקב"ה ציווה ונשמרתם

מה חיפש האורח הסיני בביתו של החפץ חיים?

כשהגאון מוילנא סירב לחשוף את שם הגנב

חדשות הנופש הכשר: לוס אנג'לס

סנונית ראשונה מתוך האלבום 'The Best'

"יש מי שמחכה"! משה פלד וישי לפידות בדואט

מתוך "טביעת אצבע": בני פרידמן שר "כי יעקב"

אלבום ללא שם: ענקי הזמר השאירו "טביעת אצבע"

"היי זה הזמן": שלומי גרטנר בלהיט קייצי תוסס במיוחד

מעוניין לפרסם בסמארט-מגזין?

שלח לנו פרטים ונחזור אליך בשמחה!

תחזית מזג האוויר

רגע לפני שאתה עוזב,

רצינו לעניין אותך ב-3 הכתבות החמות באתר

הרשם עכשיו ל'בחזית' לקבלת החדשות החמות ישירות למייל