דו"ח שפורסם בבריטניה מעלה תמונה עתידית מדאיגה, לפיה בשנת 2050 תירשם תמותה של 10 מיליון איש בעולם כתוצאה ממחלות הנגרמות מחיידקים עמידים לאנטיביוטיקה. הדו"ח מצטרף למאמר שהתפרסם בשנת 2018 בכתב העת Journal of antibiotics ובו נכתב כי לפי דו"ח של ה-CDC אנטיביוטיקה בחקלאות, אחראית לכ-20 אחוזים ממקרי הזיהום העמידים לאנטיביוטיקה בבני אדם.

המשמעות היא, כי מגדלי עופות רבים משתמשים באנטיביוטיקה לא רק כדי למגר מחלות, אלא גם כדי להאיץ את קצב גדילת העופות, ובסופו של דבר, התוצאות מגיעות אלינו, הצרכנים.

על פי נתוני מועצת הלול, ישראלי צורך בממוצע 42 ק"ג עוף בשנה. אין פלא שאנחנו מחפשים מוצר עשיר בחלבון ודל בשומן, אך לא ניתן להתעלם מהבעיה הרצינית שקשורה באופן גידולו, כאמור, האנטיביוטיקה.

הכתבה פורסמה לראשונה במהדורת 'בחזית הבריאות' במייל. להרשמה:

ריבוי מתן אנטיביוטיקה גורם לכך שחיידקים מפתחים עמידות לסוג האנטיביוטיקה הניתן על ידי המגדלים. הסיבה לכך היא שאחת היכולות הבולטות של חיידקים היא יכולתם להתחלק, הם גם יודעים להעביר את תכונת העמידות הלאה לצאצאיהם. התוצאה היא חיידקים עמידים לסוגי האנטיביוטיקה הקיימים – מה שגורם לעלייה בתפוצת המחלות ומקרי המוות.

בישראל, נכון לעכשיו, אין תקנות שמבקרות את השימוש באנטיביוטיקה בעופות, אם כי התקווה כי העלאת השיח והעלאת המודעות בקרב צרכנים, תביא את המגדלים לשינוי במגמת גידול העופות, גם ללא שימוש כה משמעותי באנטיביוטיקה.

אולי יעניין אותך גם:

הכתבה פורסמה לראשונה במהדורת 'בחזית הבריאות' במייל. להרשמה:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

התחדשנו בעמוד פייסבוק

פודי'ז! תוספת ירק צבעונית וקופצנית

פודי'ז! שיפודי חזה עוף / הודו בתנור / גריל

פודי'ז! פרק 13 – צ'ילי מתוק ביתי ובריא

פודי'ז! מרק דאבל אפונה ובטטות צלויות

פודי'ז! פרק 11 – מרק בצל ופטריות אנטיביוטי

מרק קישואים עם ערמונים צלויים ופטריות

מעוניין לפרסם בסמארט-מגזין?

שלח לנו פרטים ונחזור אליך בשמחה!

תחזית מזג האוויר